چرا باید از یک بیزینس کوچینگ در کسب و کار استفاده کنیم؟

کسب و کار

تصمیمی که برای راه اندازی کسب و کار خود می گیرید یک تصمیم بزرگ است. اگر تصمیم به این کار را گرفته اید باید به شما تبریک بگوییم. اکنون که پا به این راه گذاشته اید باید به نکاتی توجه نمایید که بسیار مهم می باشند.

برای بسیاری از کارآفرینان، مفهوم رئیس بودن ساده است. آن ها توصیف دقیقی از چگونگی انجام کار را ندارند. طبیعی است که بخواهند کمک بگیرند و از برخی از کارآفرینانی که به شکل بیزینس کوچینگ فعالیت می کنند، کمک بخواهند.

اینترنت شاید یک کمک بزرگ به نظر برسد که کمک می کند تا یک کسب و کار موفق را تشکیل دهید اما معمولا اطلاعات موجود روی اینترنت عمومی می باشند و شاید با تخصص کسب و کار شما هماهنگ نباشند. بعضی از موارد نیز در اینترنت به فراموشی سپرده می شود و فضای آنلاین آن ها را پوشش نمی دهد.

اگر می خواهید یک بیزینس کوچینگ مناسب برای تجارت خود انتخاب نمایید باید تاکید کرد بهتر است قبل از شروع سه عنصر اصلی هر کسب و کار موفقی را در نظر بگیرید.

 

طرح تجاری

یک امید نادرست در مورد مشاغل آنلاین این می باشد که افراد به صورت خودش جوش وب سایت شما را پیدا خواهند کرد. آن ها با جادو وسایل شما را خریداری خواهند کرد و شما تقریبا یک شبه صاحب یک تن پول خواهید شد.

باید گفت این کاملا اشتباه است:

هر تجارت موفقی نیازمند یک طرح تجاری جامع می باشد. اگر می خواهید سرمایه گذار مناسب را برای کسب و کار خود پیدا کنید باید یک طرح تجاری کامل ارائه دهید تا توانایی شما را در این کسب و کار به نمایش بگذارد و نشان دهد آینده این تجارت چه سودی خواهد داشت. همچنین این طرح باید برنامه استراتژیک مناسبی را برای مقابله با رقبا و چالش ها ارائه دهد.

کسب و کار

هفت مولفه مهم ی طرح تجاری جامع عبارتند از:

 1. خلاصه اجرایی

هر کسی که به طرح تجاری شما نگاه می کند، ابتدا می خواهد بداند چه تجارتی را شروع می کنید یا قبلا داشته اید. بنابراین خلاصه اجرایی یا بیانیه هدف، به طور خلاصه دلیل شما برای نوشتن یک طرح کسب و کار می باشد. خلاصه اجرایی به خواننده می گوید که شما چه می خواهید و چرا و به چه سمتی حرکت خواهید کرد؟

از آنجا که این اولین چیزی است که خواننده طرح کسب و کار می بیند، باید با بیان صریح ماهیت تجارت و در صورت جستجوی سرمایه، نوع تامین مالی مورد نظر را مشخص کند.

خلاصه اجرایی باید کوتاه و تجاری باشد و معمولا بین نیم صفحه تا یک صفحه بسته به نوع کسب و کار نوشته می شود.

و باید شامل عناصر زیر باشد.

تجارت شما، محصول مورد نظر، بازاری که به آن وارد خواهید شد و رقبا و بازار رقابتی…

شکل قانونی فعالیت تجاری شما مانند مالکیت انفرادی، مشارکت، شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود و… مالکان اصلی و پرسنل اصلی

دستاوردهای عمده ای که قابل توجه خواهد بود.  مانند ثبت اختراع، نمونه های اولیه، قراردادهای مهم مربوط به تولید محصول یا نتایج حاصل از بازاریابی

اگر به دنبال تامین بودجه هستید، اطلاعات مربوط به وام، وثیقه، هدف وام درخواستی، دارایی های موجود

ارزش بازار فعلی، ارزش تخمینی یا قیمت شرکت

 

 1. شرح تجارت
 2. تجزیه و تحلیل بازار

اطلاعات دقیق و پایه و اساس کلیه فعالیت های موفق تجاری را شامل می شود. زیرا اطلاعات زیادی در مورد مشتریان احتمالی، رقابت و صنعت فراهم می کند. این به مالکان کسب و کار اجازه می دهد تا قبل از تعهد منابع قابل توجه به سرمایه گذاری، امکان عملی شدن یک تجارت را بررسی کنند.

تحقیقات بازار داده های مربوطه را برای کمک به حل چالش های بازاریابی فراهم می کند که به احتمال زیاد یک کسب و کار با آن روبرو خواهد شد.

تحقیقات بازار شامل دو قسمت می شود:

اطلاعات اولیه

اطلاعات ثانویه

 

 1. مدیریت سازمان
 2. استراتژی های فروش
 3. الزامات بودجه
 4. پیش بینی های مالی

هر یک از این عناصر نقش متمایزی در ایجاد کسب و کار شما دارند. سود اصلی نشان دادن روند تجاری می تواند به سرمایه گذاران نشان دهد که شما یک مسیر مشخص را برای موفقیت دارید.

کسب و کار

برنامه استراتژیک کسب و کار

یک برنامه استراتژیک چیزی بیشتر از نمودار جریان و کلمات زبانی است. این سندی است که جهت پیشرفت یک شرکت یا تجارت را مشخص می کند. طول و اندازه این برنامه بسته به نوع کسب و کار شما و پیچیدگی آن دارد.

در صورت نبودن این برنامه، کار همچنان روزانه انجام می شود. اما فاقد جهت و ویژگی و هدف می باشد. اطمینان از اینکه همه اعضای تیم در یک جهت و برای یک هدف تلاش می کنند، توسط یک برنامه استراتژیک اتفاق می افتد. از مزایای این طرح می توان به بررسی هدفی که در پیش رو می باشد، پرداخت.

هفت عنصر مهم یک برنامه استراتژیک موثر عبارت است از:

 1. بیانیه چشم انداز
 2. بیانیه ماموریت
 3. ارزش های اصلی
 4. تجزیه و تحلیل
 5. اهداف بلند مدت
 6. اهداف سالانه
 7. برنامه های عملیاتی

بیشتر صاحبان کسب و کار و مدیران اجرایی دلایل بی شماری برای نداشتن برنامه استراتژیک رسمی دارند. اما باید گفت برنامه استراتژیک سندی پویا است.

 

شش مزیت کار با بیزینس کوچینگ

یک تجارت سالم از نظر اقتصادی به یک چهارچوب کلی برای اطمینان از عملکردهای موثر و بهبود مستمر نیاز دارد. تصمیمات مدیریت مستقیما بر سود، گردش پول و سلامت کلی شرکت تاثیر میگذارد.

در کنار برنامه تجاری و برنامه استراتژیک نیز مهم می باشد که بیزینس کوچینگ به ایجاد آن کمک میکند.

سیستم برآورد هزینه نیز قسمت دیگری می باشد که بیزینس کوچینگ می تواند به آن کمک کند تا بتوان راه درست پیشرفت کسب وکار را در پیش گرفت.

به زبان ساده، سه عنصر می تواند کمک کند تا امورمالی کسب وکار را کنترل کرد:

 1. بیش از آنچه خرج می شود، درآمد کسب کرد.
 2. مابه التفاوت را برای کسب و کار و سرمایه گذاری قرارداد.
 3. درک شود شرکت درکجا قرار دارد و پول به کجا می رود.

برنامه ریزی این سه مورد سخت می باشد و در اینجاست که بیزینس کوچینگ و مربی کسب و کار وارد عمل می شود.

بیزینس کوچینگ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *