هزینه بازاریابی محتوا چقدر است؟

تولید محتوا

سرفصل اصلی مقاله هزینه بازاریابی محتوا:

• مقدمه

هزینه تولید محتوا چقدر است؟

عوامل مؤثر در هزینه تولید محتوا

چرا باید برای تولید محتوا هزینه کرد؟

انواع فعالان در بازاریابی محتوا

اشتباه رایج برای کاهش هزینه تولید محتوا

مدیریت هزینه‌های تولید محتوا

مقدمه

بازاریابی محتوا یک هزینه اضافی نیست. درواقع بازاریابی محتوا به‌طورکلی، برای شما درآمدزایی خواهد داشت. اگر قصد دستیابی به مشتریان راغب واجد شرایط دارید، بازاریابی محتوا بهترین امکان پیش روی شما برای پیشبرد چشم‌اندازهای مورد انتظار برای محصولات و خدمات شماست.

هزینه تولید محتوا چقدر است؟

هزینه تولید محتوا ازجمله هزینه‌هایی است که برای بالا بردن کیفیت وب‌سایت و بهینه‌سازی سایت خود می‌بایست مدنظر داشته باشید. هزینه تولید محتوا سایت عدد ثابتی نداشته و برای هر کسب‌وکار با توجه به استراتژی آن مجموعه، محتوا سازی انجام خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه‌های تولید محتوا می‌توانید با مشاوران تهرآنلاین تماس بگیرید.

عوامل مؤثر در هزینه تولید محتوا

تولید محتوا
عوامل مؤثر در هزینه تولید محتوا

۱٫ استراتژی محتوا

تدوین یک استراتژی محتوای حرفه‌ای مبتنی بر آنالیز دقیق کسب‌وکار شما، شناسایی نیازهای مخاطبان و تجزیه‌وتحلیل رقبا، باعث می‌شود تک‌تک محتواهایی که شما تولید می‌کنید، هدف مشخصی را دنبال کنند و جایگاه از پیش تعیین‌شده‌ای در پازل استراتژی محتوای شما داشته باشند. به‌این‌ترتیب، از تولید محتواهای بی‌هدف و کم اثر جلوگیری می‌کنید و درعین‌حال، با تولید هر محتوای باکیفیت و هدفمند، بازدهی خوبی را به دست می‌آورید.

۲٫ نوع محتوا

نوع محتوای تولیدشده و محل استفاده از آن در تعیین هزینه تولید محتوا تأثیرگذار خواهد بود. برای مثال، محتوای تولیدی برای شبکه‌های اجتماعی با محتوای مورداستفاده در صفحات وب‌سایت متفاوت می‌باشد. همچنین، دقت کنید که در مطالب مورداستفاده برای وب‌سایت می‌بایست تصاویر مرتبط با محتوا باشند، لینک دهی و سئوی داخلی رعایت گردد.

۳٫ میزان و حجم محتوا

تعداد کلمات استفاده‌شده در هر مطلب در تعرفه تولید محتوا سایت تأثیر مستقیم داشته و متون برحسب تعداد کلمات قیمت‌گذاری می‌شوند. در ارتباط با دریافت خدمات تولید محتوا سعی کنید قرارداد خود را برحسب تعداد کلمه تنظیم ننمایید؛ قرارداد بر پایه تعداد کلمات ممکن است باعث پایین آمدن سطح کیفی مقاله شود.

چرا باید برای تولید محتوا هزینه کرد؟

خیلی از افراد به دلیل صرفه‌جویی در هزینه، محتواهای خود را به افراد غیرحرفه‌ای و نابلد واگذار می‌کنند تا هزینه کمتری متقبل شوند، غافل از اینکه این محتواهای غیرحرفه‌ای نه‌تنها به سئو و رتبه سایتشان آسیب می‌رساند بلکه باعث سلب اعتماد مشتریان می‌شود. چه‌بسا بعدها با پرداخت هزینه‌های گزاف، مجبور به ویرایش و بازنویسی این محتواها می‌شوند. پس اگر می‌خواهید در کسب‌وکار خود بهترین باشید، باید برای تولید محتوای سایتتان هزینه کنید و آن را به دست افراد حرفه‌ای بسپارید.

انواع فعالان در بازاریابی محتوا

۱٫ برندهای شخصی

افرادی هستند که در یک زمینه مشخص، تخصص و مطالعات و تجربیات ارزشمندی دارند یا از شهرت ویژه‌ای در یک حوزه تخصصی برخوردار هستند. قلم این‌گونه افراد بسیار باارزش است و نمی‌توان به‌صورت کلمه‌ای، برای محتوایی که تولید می‌کنند قیمت‌گذاری کرد.

۲٫ فریلنسرها

نویسندگان آزادکاری هستند که شغل تولید محتوا را دنبال می‌کنند و با توسعه مهارت‌های شخصی خود در بازاریابی محتوایی، به سفارش‌های مشتریان پاسخ می‌دهند. معمولاً کمترین تعرفه تولید محتوا توسط این دسته از تولیدکنندگان ارائه می‌شود.

۳٫ شرکت‌های مبتنی بر کمیت

برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوا، استراتژی بازاریابی خود را بر اساس «قیمت کمتر» و «فروش بیشتر» تعیین کرده‌اند. کیفیت تولید محتوا در این‌گونه شرکت‌ها، بستگی مستقیم به «نویسنده» دارد.

۴٫ شرکت‌های مبتنی بر کیفیت

شرکت‌هایی که استراتژی بازاریابی خود را بر اساس «کیفیت بالاتر» و «برندسازی» تعیین کرده‌اند، بازار متفاوتی دارند. مشتریان این شرکت‌ها، اشخاص و سازمان‌هایی هستند که برنامه‌های بلندمدت‌تری برای موفقیت در بازاریابی محتوایی دارند.

اشتباه رایج برای کاهش هزینه تولید محتوا

تولید محتوا
اشتباه رایج برای کاهش هزینه تولید محتوا

ساده‌ترین راه برای مدیریت هزینه بازاریابی محتوایی این است که تعرفه‌های پیشنهادی توسط شرکت‌ها و فریلنسرهای تولیدکننده محتوا را بررسی کنیم و ارزان‌ترین گزینه‌ها را انتخاب کنیم. در این رویکرد، به دلیل کاهش هزینه تولید، توجهی به ارزش‌آفرینی هر محتوا در چهارچوب برنامه‌ریزی‌های هدفمند نمی‌شود و تعداد زیادی محتوای بی‌هدف تولید و منتشر می‌شود.

این رویکرد نه‌تنها هزینه‌های شمارا کاهش نمی‌دهد، بلکه اولاً با کاهش کیفیت هر محتوا، اثربخشی آن را کاهش می‌دهد و شمارا به نتیجه مطلوب نمی‌رساند، ثانیاً به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح، باعث موازی کاری و بروز مسئله Keyword Cannibalization می‌شود که به قدرت رقابتی شما در نتایج جستجوی گوگل، آسیب جدی وارد می‌کند.

راهکار صحیح و حرفه‌ای برای کاهش هزینه تولید محتوا این است که با برنامه‌ریزی و تمرکز بر هدفمندی تولید محتوا، از اتلاف منابع مالی برای تولید محتواهای غیر هدفمند و کم اثر جلوگیری کنیم.

مدیریت هزینه‌های تولید محتوا

پیشنهاد متخصصان Content Marketing این است که به‌جای این‌که به «قیمت» تولید محتوا فکر کنید، بر «نحوه مدیریت و کاهش هزینه‌ها» در بازاریابی محتوایی تمرکز کنید. به این فکر کنید که چگونه می‌توان بازدهی سرمایه‌گذاری در بازاریابی محتوایی را افزایش داد و از هدر رفتن منابع مالی جلوگیری کرد.

عوامل مؤثر برای افزایش بازدهی هزینه تولید محتوا:

• اهداف کسب‌وکار خود را از بازاریابی محتوایی مشخص کنید.

• مخاطبان خود را با دقت بررسی و شناسایی کنید.

• با تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research) نیازهای محتوایی مخاطبان را بررسی کنید.

• رقبای SEO سایت خود را شناسایی و آنالیز کنید.

• با دسته‌بندی کلمات کلیدی، موضوعات مشخصی را برای تولید محتوا انتخاب کنید.

• برای هر حوزه موضوعی، خوشه‌بندی محتوایی (Topic Clustering) داشته باشید.

• برای تولید و انتشار محتوا، تقویم محتوا (Editorial Calendar) داشته باشید.

• برای مهم‌ترین موضوعات کسب‌وکار خود، صفحات فرود (Landing Page) طراحی کنید.

• محتوای لندینگ پیج ها را بر اساس کلمات کلیدی، بهینه‌سازی کنید.

• با تولید محتواهای موضوعی و لینک سازی داخلی، لندینگ پیج ها را تقویت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *