مزایای کوچینگ کسب و کار و بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ

گاهی اوقات دلگرم کننده است که به خود بگوییم ما به عنوان مدیران با تجربه، دکترها یا تاجران همه چیز را می دانیم… اما ممکن است همیشه همه چیز را ندانیم. یافتن یک مربی مناسب تجاری که بتواند سبک شما را ارزیابی کرده و مهارت هایی را به کارنامه و توانایی شما بیفزاید، به شما کمک می کند حتی نسبت به حال حاضر، از پتانسیل بالاتری برخوردار شده و نتیجه نهایی را کامل تر و بهتر نمایید. این روش را بیزینس کوچینگ می نامند.

در زیر به نتایج مثبتی که از این همراهی و کمک به دست آمده است می پردازیم:

 

انتقادی و خلاقانه فکر کنید

وقتی مدتی درگیر یک شغل باشید، ممکن است در آن به رکود برسید. در این نقطه معمولا تجارت خود را مثل گذشته و به همان شکل قدیمی ادامه می دهید؛ اما فراموش نکنید هر بیزینسی نیازمند تغییرات مطابق با فعالیت های روز است و یک مربی کوچینگ می تواند شما را ترغیب کند تا ناظری بر عملکرد تجاری خود باشید و آن را ارزیابی نمایید. مربی کوچینگ چشم اندازی از کسب و کار شما را ارائه می دهد و تجارت شما را تحریک می کند تا به سوی نوآوری ها حرکت نماید.

 

نظرات عینی را بشنوید

کسانی که مستقیما با شما کار می کنند یا برای شما کار می کنند دلایلی دارند که نظرات شما را تایید نمایند و از اینکه اختلاف نظراتشان با شما را به زبان بیاورند، واهمه دارند. واهمه دارند و سعی می کنند از ایجاد هر اختلافی با شما خودداری کنند.

اما…

مربی کوچینگ یک قرارداد مدت دار استخدام شده با شما می بندد و از ایجاد اختلاف نظر با شما واهمه ندارد. اون اهداف و دغدغه ها را صریح با شما در می یان می گذارد. مشکلات را بدون ترس از ایجاد اختلاف نظر به زبان می آورد. او هنگامی که احساس کند چیزی برای رسیدن به اهداف شما مفید نیست، آن را بازگو کرده و مشاوره مفیدی را به شما ارائه خواهد داد.

بیزینس کوچینگ

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

پس از مصاحبه با بیش از هشتاد شخصیت برجسته تجاری برای تهیه این مقاله، ویژگی های مشترک بین آن ها اعتماد به نفس موجود در روحیه آن ها بود. آن ها به توانایی خود برای نتیجه مثبت گرفتن اعتقاد بسیاری داشتند. اما این همیشه ویژگی طبیعی همه رهبران نیست. اعتماد به نفس یک ویژگی ذاتی نیست و می توان به سادگی آن را نیز آموخت. مربی بیزینس کوچینگ به شما کمک می کند مهارت ها، نقاط قوت و توانایی های خود را شناسایی کرده و همچنین به شما این امکان را می دهد تا برخی از استراتژی ها را در شرایط دشوار به کار بگیرید. این کار می تواند به صورت شگفت انگیزی اعتماد به نفس شما را افزایش داده و باعث پیشرفت در کسب و کار شما شود.

رهبران با اعتماد به نفس افرادی بهتر از خود را برای همکاری انتخاب می کنند. کسانی که اعتماد به نفس ندارند، در دنیای کسب و کار چندان جایی ندارند.

 

فرصت های خود را تقویت کنید

علاوه بر اینکه بعد از هر جلسه بیزینس کوچینگ که مربی سعی در احیا کردن استراتژی ها برای شما خواهد داشت، تمایل بیشتری به جستجوی فرصت ها پیدا خواهید کرد. ممکن است بخواهید به گسترش کسب و کار خود و همچنین شبکه سازی آن فکر کنید. نشان داده شده است که ملاقات با سایر مدیران همفکر، ابزاری کارآمد برای توسعه تجارت، کسب و کار می باشد. اکثر اعضای گروه این تحقیق که شامل 80 مدیرعامل از شرکت های کوچک و بزرگ بودند، عدم تمایل برای پیشرفت و تقویت فرصت ها را یکی از بزرگترین آسیب ها شمردند. اما تقویت فرصت ها نیازمند مهارت می باشد. اگر در چنین شرایط به مشکل خورده و مهارت لازم را برای پیشرفت ندارید، بیزینس کوچینگ می تواند برای شما یک فرصت عالی باشد. مربی به شما در یافتن مهارت لازم برای تقویت فرصت ها کمک می کند.

 

 

کارمندان خود را پرورش دهید

کارمندان عالی نیز می توانند از بیزینس کوچینگ استفاده نمایند تا بهره وری بالاتری برای مدیران داشته باشند. کسانی که احساس چالش می کنند و در شغل خود پیشرفت را حس می کنند، بازدهی بیشتری دارند. حفظ کارمندان و بهره وری از عوامل مختلف می تواند یکی از نقاط اصلی موفقیت در تجارت باشد. شرکت ها هر ساله میلیون ها نفر را به دلیل حفظ کارمندان مناسب تر و حفظ بهتر موقعیت ها کنار می گذارند. غالبا می شنویم که فرصت رشد و پیشرفت شخصی دو دلیل مهم برای ماندگاری و همچنین ایجاد عملکرد بالا در جایگاه مورد نظر می باشد. ارائه مربیگری بیزینس کوچیک به کارمندان با عملکرد بالا می تواند انگیزی بزرگی دهد.

 

بیاموزید چه موقع ریسک کنید

وقتی یک مربی متخصص داشته باشید که زیر و بم کسب و کار شما را به چالش بکشد، خواهید فهمید که چه تصمیماتی ممکن است بی پروا باشد و کدام یک بر اساس تصمیم گیری مبتنی برا شواهد بنا شده اند. این به این معنی نیست که مربیان تجارت می توانند آینده را ببیند بلکه آن ها می توانند تشخیص دهند که شما یک حرکت بالقوه خطرناک را از همه زوایا بررسی و ارزیابی کرده اید یا نه؟ و خواهید توانست به موقع تصمیم بگیرید!؟

بیزینس کوچینگ

 

استراتژیک رهبری کنید

برخلاف آنچه بسیاری از صاحبان مشاغل برجسته معتقدند، هیچ کس فوق بشری نیست. این به این معنا می باشد که شما نمی توانید همه وظیفه ها را به تنهایی انجام دهید و ساعات بیشتری از روز را درگیر باشید. یک مربی بیزینس کوچینگ به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام جنبه از نقش رهبری شما بیشترین تمرکز را لازم دارد و کدام قسمت ها را باید تقویت نمایید. مراقبت از همه معاملات تجاری ممکن است مهم باشد و در مواردی باید به جزئیات توجه بیشتری نمود تا بتواند در مواقع لزوم با یک استراتژی مناسب وارد عمل شد.

 

می توان گفت کوچینگ کسب و کار همان چیزی است که به شما فرصت می دهد تغییرات لازم را در کسب و کار ایجاد نمایید و با برنامه ریزی مناسب تر در زمان مورد نیاز تصمیم گرفته و استراتژی لازم را در ریسک های بالا به کار برید.

 

در زیر می توانید تعریف کاملی از بیزینس کوچینگ را به دست آورید:

 

بیزینس کوچینگ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *