تفاوت بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی محتوا

سرفصل اصلی مقاله تفاوت بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ:

• مقدمه

• بازاریابی محتوا چیست؟

• بازاریابی دیجیتال چیست؟

• تفاوت بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مقدمه

بازاریابی محتوا در بازاریابی دیجیتال به هم‌آمیخته است. هنگام ایجاد محتوا، می‌توانید از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای توزیع آن محتوا در سیستم‌عامل‌های اجتماعی به‌منظور تبدیل مشتری استفاده کنید. استفاده از بازاریابی محتوا همراه با بازاریابی دیجیتال می‌تواند برند شمارا به سطح بالاتری برساند. در این مقاله اول شمارا با مفهوم بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌کنیم سپس درباره تفاوت‌های آن‌ها صحبت می‌کنیم.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا، بخشی از استراتژی بازاریابی و توسعه کسب‌وکار شما است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه تمرکز دارد و هدف کلی آن، جذب مخاطبین جدید و حفظ مخاطبان قبلی است. جذب مخاطب در این استراتژی، با ارائه محتوای ارزشمند انجام می‌شود.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی محتوا
بازاریابی دیجیتال چیست؟

استفاده از ابزارهای دیجیتال (شامل موبایل، کامپیوتر، تبلت، لپ‌تاپ، و … ) جهت معرفی محصول، جذب مشتری، برند سازی و فروش را بازاریابی دیجیتال می‌گوییم. به‌عبارت‌دیگر صاحب کسب‌وکار از طریق ابزارهای بازاریابی دیجیتال اقدام به معرفی محصولش به مشتریان کرده و تلاش می‌کند فروش را افزایش دهد.

تفاوت بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فعالیت‌های مؤثر در بازاریابی محتوا:

1. وبلاگ‌ها

بازاریابی محتوا
وبلاگ‌ها

نوشتن وبلاگ کار چالش‌برانگیزی است. مخصوصاً اگر تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم با نیازهای مشتریان آغاز کنید. ببینید مشتریان شما چه نیازها و چه مشکلاتی دارند و سعی کنید جوابی کامل و جامع به آن‌ها بدهید. مسئله‌ی مهم این است که به‌روز باشید. هیچ‌کس محتوای قدیمی با تاریخ انقضای قدیمی را دوست ندارد.

وبلاگ شما چندین هدف را دنبال می‌کند اما مهم‌ترین آن‌ها این است که اطلاعاتی را که برای مخاطبان ارزشمند است به مخاطبان خود ارائه دهید. یکی از راه‌های این‌که بفهمید آیا آن‌ها از مطالب شما لذت می‌برند این است که به تجزیه‌وتحلیل سایت خود نگاه کنید و ببینید افراد معمولاً چه مدت وبلاگ‌های شمارا مشاهده می‌کنند.

2. سؤال بپرسید.

بازاریابی محتوا
سوال بپرسید

از فالورهایتان در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر و فیسبوک سؤال بپرسید. این کار باعث می‌شود تا مخاطب با محتوای شما درگیر شود و یک ارتباط شکل بگیرد. اما سؤال پرسیدن کافی نیست. باید به آن‌ها جواب بدهید. مردم دوست ندارند نادیده گرفته شوند. از طرفی مردم برندهایی که با آن‌ها اینتراکشن دارند را بیشتر دوست دارند. با افراد مکالمه داشته باشید. از آن‌ها بپرسید و جواب بگیرید و به آن‌ها پاسخ دهید.

3. عکس

در بازاریابی محتوا، کلمات همه‌چیز نیستند بلکه عکس‌ها نیز محتوا هستند. هنگام ارسال پیام در هر یک از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود ، از عکس‌های باکیفیت و مرتبط استفاده کنید. تصویر باید داستانی را بیان کند یا آموزنده نیز باشد.

4. اینفوگرافیک

بازاریابی محتوا
اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها روش‌های آموزنده ، آموزشی و سرگرم‌کننده‌ای برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبان خود هستند.

5. محتوای فان

بازاریابی محتوا
محتوای فان

این موارد شامل Meme ها، پلی‌لیست‌ها، استوری‌های اینستاگرام و یا تبلیغات بنری جالب و بامزه هستند. نکته اینجاست که در این قسمت حتماً باید خلاقیت داشته باشید. شبکه‌های اجتماعی پر از محتوای فان و سرگرم‌کننده هستند. باید بتوانید صدای خودتان را در این نویز بزرگ بالاتر ببرید.

مسابقات آنلاین یا کانتست‌های اینستاگرام هم بخشی از این محتوای فان هستند. شما قرار نیست با این مسابقات چیزی بفروشید. تنها کاری که انجام می‌دهید این است که با مردم در ارتباط قرار می‌گیرید. افراد مختلفی در این مسابقات شرکت می‌کنند یا دوستانشان را دعوت می‌کنند و شما از این جنب‌وجوش سود می‌برید.

فعالیت‌های مؤثر در بازاریابی دیجیتال:

1. بهینه‌سازی موتور جستجو

بازاریابی محتوا
بهینه‌سازی موتور جستجو

SEO یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که با اطمینان از اینکه سایت شما در لیست نتایج بالای موتور جستجو قرار دارد ، تعداد بازدیدکنندگان از وب‌سایت شمارا به حداکثر می‌رساند. شما نتایج جستجوی Google را بهینه خواهید کرد ، بااین‌حال ، این‌یک مرحله یک‌بار نیست که بلافاصله می‌توان به آن رسید. برای تحقق این امر به یک فرآیند ، سرمایه‌گذاری زمان و تلاش نیاز دارد. وقتی سایت خود را به روش صحیح بهینه می‌کنید ، هنگامی‌که مشتریان کلمات کلیدی انتخابی شمارا جستجو می‌کنند ، شرکت شما نمایش داده می‌شود. شما باید وب‌سایت خود را بهینه‌سازی کنید ، در غیر این صورت ، مخاطبان وب‌سایت شمارا نمی‌بینند ، بنابراین هیچ فروشی نخواهد داشت.

2. پرداخت برای هر کلیک

بازاریابی محتوا
پرداخت برای هر کلیک

PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) نوعی پرداخت هزینه بازاریابی در موتور جستجو است که در آن تبلیغ‌کنندگان با هر بار کلیک روی تبلیغات خود هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند. اساساً ، این روشی است برای خرید بازدید از سایت شما به‌جای تلاش برای به دست آوردن بازدیدهای ارگانیک. اگر بودجه‌ای برای تبلیغات PPC اختصاص داده‌اید ، می‌توانید هر بار که جستجو می‌کنید شماره یک را در فضای تبلیغاتی Google برای کلمه کلیدی خود نشان دهید. موتورهای جستجو با پرداخت هزینه کمتری برای کلیک‌های تبلیغاتی ، به تبلیغ دهندگان PPC که می‌توانند کمپین‌های مرتبط و هدفمند PPC ایجاد کنند ، پاداش می‌دهند. بنابراین در انجام PPC ، شما باید آن را به‌درستی انجام دهید.

3. تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی محتوا
تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دارای گزینه‌های تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک هستند تا متناسب با طیف وسیعی از بودجه همراه با فرصت‌هایی برای تقویت محتوا باشند. در تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی ، تبلیغات حمایت‌شده درجایی استفاده می‌شود که مارک برای تبلیغ پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی هزینه پرداخت می‌کند و به افراد و مکان‌های مشخصی می‌رسد. هدف این است که مشتریان شما تبلیغ را مشاهده کنند و درنهایت آن‌ها باید خرید کنند..

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *