بازاریابی محتوا چیست؟

مارکتینگ

سرفصل اصلی مقاله بازاریابی محتوا چیست :

• تاریخچه بازاریابی محتوا
• بازاریابی محتوا چیست؟
• اصول بازاریابی محتوا
• ویژگی های بارز موفقیت در این عرصه
• تفاوت بازاریابی محتوا با تبلیغات
• استراتژی بازاریابی محتوا
• از روش های این بازاریابی باخبرید؟!

قبل از آشنایی با بحث پرطرفدار و مهم ” بازاریابی محتوا ” که امروزه در همه نقاط جهان شاهد هستیم بهتر است که با تاریخچه آن را بدانید .

تاریخچه بازاریابی محتوا

در سال ۱۸۹۵ جان دیر به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی، راه سازی و معدنی بیش از ۱٫۵ میلیون نسخه از مجله و دفترچه معرفی ماشین آلات خود را در ۴۰ کشور جهان در اختیار مشتریان خود قرارداد . 

در سال ۱۹۰۰ میشلن شرکت لاستیک سازی دفترچه ای ۴۰۰ صفحه ای با جلد قرمزرنگ را در اختیار مشتریان خود قرارداد که به راهنمایی رانندگان برای برطرف کردن اشکالات احتمالی اتومبیل های خود بپردازند .

در سال ۱۹۰۴ ژل او کتاب آشپزی را چاپ و به صورت رایگان در صدر اختیار مشتریان خود قرارداد که توانست به کمک این کمپین به فروشی بالغبر ۱ میلیون دلار تا سال ۱۹۰۶ برسد.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یا Content marketing نوعی بازاریابی درونگرا محسوب می شود که به فرآیند تولید محتوا و اشتراک گذاری آن می پردازد. این محتواهای تولیدشده می توانند در قالب های مختلفی ازجمله اخبار، ویدئو، کتاب، سؤالات و پاسخ، تصاویر و مقالات در اختیار افراد قرارگرفته و سبب حفظ مشتریان قدیمی و به دست آوردن مشتریان جدید شود . بازاریابی محتوا به تولید و توزیع محتوای باارزش، مرت بسازی و بررسی سازگاری آن با اهداف برندها می پردازد. هدف از این کار جذب، حفظ و ایجاد تعامل با مخاطبان محتواست.

 

مارکتینگ
اصول بازاریابی محتوا

اصول بازاریابی محتوا

محتوای مفید و باارزش: هدف از تولید این محتوا این است که به مخاطبین خود یک کار و مهارتی را آموزش دهید. محتوای آموزنده(حاوی اطلاعات): به طورکلی هدف از تولید محتوا انتقال پیامی ارزنده به مخاطبان است تا مهارت جدیدی را بیاموزند یا حداقل نوع نگاه جدیدی به آنها معرفی شود تا در تصمیمات و برنامه ریزی ها به آنها کمک کند.
محتوای سرگرم کننده: احساساتی چون خنده و شادی ارزش محسوب میشوند که میتوانند حاصل یک محتوای سرگرم کننده خوب باشد.

ویژگی های بارز موفقیت در این عرصه

۱) تمرکز بر روی مردم:

تولید محتوا صرفاً نوشتن یک متن با نگارش جذاب بدون توجه به خواسته های مخاطب نیست. اصل اساسی تمرکز بر روی مردم و حفظ روابط طولانی مدت با آنهاست.

۲) به دست آوردن شناخت لازم از مخاطب:

استراتژی های بسیار گوناگون و مختلفی برای بازاریابی محتوایی بسط و گسترش داده شده است که انتخاب هر یک از آنها به سلیقه افراد بستگی خواهد داشت.بنابراین شناخت افراد معیار مهمی به حساب می آید.

۳) داشتن هدف:

با تغییر الگوریتم های گوگل و سوق دهی آنها به سمت محتوای معتبر، بازاریابی محتوایی نقش پررنگ تری پیداکرده است. بنابراین داشتن هدف در این مسیر از ملزومات است.

۴) تدوین استراتژی مخاطب محور:

برندهای موردعلاقه مشتریان را بپرسید، از میزان وقت سپری شده آن ها در شبکه های اجتماعی مختلف آگاه شوید؛ زیرا که اینجور اطلاعات میتواند بازاریابی محتوایی شما را کاملاً متحول نماید .

۵) گسترش برند و نام تجاری خود:

ارائه ارزش ها در تولید محتوایی مؤثر است که نام برند شما را برای همیشه ماندگار کند. هر محتوایی یک داستانی دارد اما تولید محتوا تنها بیان این داستان نیست.

۶) متمایز و منحصر به فرد بودن:

تولید محتوای متفاوت با بقیه سبب می شود که مخاطب به سمت محتوای شما جذب شود و دیگر تمایلی به سایر منابع نداشته باشد. برای این کار در مرحله اول محتوای خود را انسانی کنید و تا حد امکان از عکس های بیشتری استفاده کنید. برای هر بخش از محتوای خود نویسندگانی علاقه مند به این موضوعات استخدام نموده و از این طریق اعتبار محتوای خود را افزایش دهید.

۷) تمرکز بر روابط:

ایجاد یک رابطه سازگار با مردم می تواند یک عمر ماندگاری داشته باشد که تولید محتوای مؤثر میتواند این رابطه سازگار را فراهم کند.

تفاوت بازاریابی محتوا با تبلیغات

بین این دو مورد تفاوت های بسیاری موجود است که در ادامه به چندین نمونه آن می پردازیم .
بازاریابی محتوا، تلاش برای هرچه بیشتر نزدیک شدن به مشتریان، و درگیر کردن آنها با محتوا است و در حرفه ای ترین شکل خود، به جای تمرکز بر برند و محصول، بر اصالت محتوا تاکید دارد که البته کار ساده ای نیست .
این بازاریابی را صرفاً در رسانه هایی که تحت مالکیت خود هستند، پخش می کند. درصورتی که این محتوا در رسانه های خریداری شده پخش شود، تبلیغات به حساب می آید؛ مثل: تبلیغات پیامکی، تبلیغات برخلاف بازاریابی محتوا، به جای تعامل با مشتری به دنبال ترغیب مستقیم او به خرید کالا یا خدمات است.
تفاوت دیگر آن ها این است که استراتژی تبلیغات بیشتر از جذب کننده تهاجمی است. درصورتیکه محتوا هرگز سبب مزاحمت نمی شود؛ بلکه افراد را به خود جذب می کند. در بازاریابی اندازه گیری نتایج کار دشواری می باشد و برخلاف تبلیغات رابطه علت و معلولی ندارد. تمایز دیگر آنها زمانبر و پرهزینه بودن بازاریابی محتوا به نسبت تبلیغات است. البته ناگفته نماند که در بلندمدت با افزایش میزان هزینه های تبلیغات، هزینه بازاریابی محتوا به مراتب کمتر از قبل خواهد بود.

 

بازاریابی محتوا
استراتژی بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا

به طورکلی میتوان ویژگی های استراتژی این بازاریابی را به سه دسته تقسیم کرد :
• بالا رفتن فروش
• کاسته شدن هزینه ها
• وفاداری بیشتر مشتریان

از روش های این بازاریابی باخبرید :

۱٫ اینفوگرافیک (infographics):

به نمایش تصویری اطلاعات گفته می شود که درک اطلاعات پیچیده را برای مخاطب آسان میکند .

۲٫ صفحات وب (Webpages):

به کارگیری خلاقیت در صفحات وب ازجمله راه هایی است که سبب افزایش بازدید سایت میشود

۳٫ پادکست (podcast):

یکی از مزایای این روش این است که به وسیله آن میتوانید مطالب مفید و ارزنده ای را در اختیار افراد قرار دهید که علاوه بر افزایش فروش محصولاتتان سبب شناخته شدنتان می شود.

۴٫ ویدئو یا فیلم (Videos):

ویدئو یکی از روش های بسیار تأثیرگذار است که در مقابل هزینه های بسیاری که بابت تبلیغات می شود، هزینه ناچیزی را به خود اختصاص میدهد.

۵٫ کتاب (Books):

بازاریابان از کتاب برای معرفی خدمات و سرویس هایی که ارائه میدهند استفاده میکنند.

1 دیدگاه برای “بازاریابی محتوا چیست؟

  1. اشتراک ها: روش های بازاریابی محتوا - تهرآنلاین |اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *