انواع بازاریابی محتوا را بشناسید

بازاریابی محتوا

سرفصل اصلی مقاله انواع بازاریابی محتوا:

• مقدمه

• انواع بازاریابی محتوا

مقدمه

امروزه بازاریابی محتوا به یکی از قدرتمندترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی برای کسب‌وکارها در هراندازه و صنعتی تبدیل‌شده است. بااین‌حال، زمانی که استراتژی خود را توسعه می‌دهید، می‌توانید تصمیم بگیرد که کدام نوع از بازاریابی محتوا برای رشد کسب‌وکار شما مورداستفاده قرار بگیرد.

انواع بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا
انواع بازاریابی محتوا

1.وبلاگ‌ها

وبلاگ نویسی یکی از محبوب‌ترین انواع بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارهای کوچک است. و به دلایلی! وبلاگ‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود جستجوگرها هستند و ترافیک بیشتری را از موتورهای جستجو به سایت شما هدایت می‌کنند. زمانی که مصرف‌کنندگان کلمات کلیدی مرتبط را جستجو می‌کنند سایت‌هایی که وبلاگ دارند با احتمال بیشتری در صفحه اول موتورهای جستجو مانند Google می‌آیند. این می‌تواند به شما کمک کند که از بودجه بازاریابی محدود خود، به بهترین وجه استفاده کنید.

وبلاگ نویسی نه‌تنها بهینه‌سازی موتور جستجوگر شمارا بهبود می‌بخشد، بلکه یک‌راه عالی برای ایجاد رابطه با مشتریان فعلی است. هر چه محتوای شما ارزشمندتر باشد، بیشتر احتمال دارد مخاطبان هدف شمارا در برگیرد.

2.تصاویر

به گفته یکی از روانشناسان، به‌راحتی می‌توان فهمید که در بازاریابی محتوایی، حدود ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی هستند، این جمله به این معنی است که تقریباً همه‌چیزهایی که شما به مخاطبان خود می‌گویید، خارج از کلمات شما اتفاق می‌افتند. زمانی که شما بر روی وب‌سایت خود تصاویر قوی، توضیح‌ها، گرافیک‌ها و شکل و شمایل خوبی قرار می‌دهید، این شانس را خواهید داشت که تأثیر بسزایی را بر روی مخاطبان محتوای خود داشته باشید و بازاریابی محتوایی خود را گسترش دهید. با این کار می‌توانید پیام خود را برسانید، ایده خود را توضیح دهید، و توجه کاربران را به محتوای خود جلب کنید.

3.اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک جهت آموزش مخاطبان و ارائه اطلاعات مفید است. این نوع بازاریابی محتوای بصری به بیننده‌ها کمک می‌کند تا داده‌ها و آمار را به‌راحتی تجسم کنند. شما می‌توانید از اینفوگرافیک برای توضیح یک موضوع پیچیده، ارائه آمار ازآنچه کسب‌وکار شمارا فراهم می‌کند و یا حتی ارائه یک نمودار از محصول خود استفاده کنید.

4.فیلم‌ها

اگر می‌خواهید در بازار دیجیتال در رقابت باقی بمانید، باید راهی پیدا کنید تا مخاطبان هدفتان را جذب کنید و آن‌ها را به‌سرعت درگیر کنید. مصرف‌کنندگان امروزه محتوای ویدیوی بیشتری نسبت به گذشته مشاهده می‌کنند و یک‌سوم از فعالیت‌های آنلاین مربوط به تماشای محتوای ویدئویی می‌شود. این واقعیت باعث می‌شود که ویدیو یکی از بهترین انواع بازاریابی محتوا برای دستیابی به مشتری‌های هدف باشد، مهم نیست که صنعت شما چه چیزی باشد. ویدئو به افزایش زمان صرف شده در سایت‌ها کمک می‌کند. هرچه مشتریان زمان بیشتری را در وب‌سایت شما صرف کنند، شانس شرکت شما برای فروش بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید از قدرت ویدئو استفاده کنید، باید بدانید که مخاطبین شما بیشتر جذب چه نوع محتوایی و موضوعاتی خواهند شد.

5.کتاب‌های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی یک نوع مؤثر از محتوا هستند که کسب‌وکارها می‌توانند برای ارائه ارزش برای مشتریان خود استفاده کنند. کلیدواژه در اینجا ارزش است. کتاب شما باید نوعی اطلاعات مفید و بینش در مورد نیازها و چالش‌های مخاطبان هدف ارائه دهد. مانند بسیاری از انواع دیگر بازاریابی محتوا، هدف از کتاب‌های الکترونیکی ایجاد ارتباط با مصرف‌کنندگان هدف است به‌طوری‌که آن‌ها به نام تجاری شما اعتماد کنند و در هنگام خرید، به سمت شما آیند. توجه داشته باشید که کتاب‌های الکترونیکی نیازمند سرمایه‌گذاری هستند و ساختن آن‌ها بیشتر طول می‌کشد.

بازاریابی محتوا
انواع بازاریابی محتوا

6.مطالعات موردی

یکی دیگر از انواع ارزشمند بازاریابی محتوا، مطالعه موردی است. مطالعات موردی اساساً داستان مشتری است که نشان می‌دهد که چگونه کسب‌وکار شما به یک مشتری یا مشتری موفق تبدیل‌شده است. شرکت‌ها می‌توانند از مطالعات موردی برای برجسته‌سازی برنامه‌های خاص یا استفاده از خدمات و محصولات خود استفاده کنند. این نوع محتوا به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا بدانند چگونه برند شما می‌تواند در زندگی یا کسب‌وکار آن‌ها ارزش‌افزوده ایجاد کند.

اگر شما قصد استفاده از مطالعات موردی رادارید، به‌طور استراتژیک، مشتریانی را انتخاب کنید که محصولات یا خدمات شما به نحو قابل‌توجهی برایشان سودمند بوده است.

7.الگوهای رفتاری

الگوهای رفتاری یک نوع نسبتاً جدید بازاریابی محتوا هستند که بسیار نتیجه بخشند. الگوی رفتاری تصویری است که با متنی ازلحاظ فرهنگی مرتبط است و به‌سرعت در اینترنت پخش می‌شود. اگر از آن در زمان مناسب بهره بگیرید، و آن را با زیبایی‌شناسی اجتماعی خود هماهنگ کنید، یک روش هوشمندانه برای افزایش ترافیک خواهد بود.

8.محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر روشی شگفت انگیز برای مارکتینگ است زیرا باعث جذب مشتری می شود. مردم به محتوایی که توسط افرادی مانند خودشان تولید شده بیشتر اعتماد می‌کنند.

9.اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها می توانند برای یک فعالیت مارکتینگ بسیار سودمند باشند. داشتن اینفلوئنسرها در تبلیغ محتوای شما می تواند مخاطبی را که قبلاً نتوانسته اید به آن دسترسی پیدا کنید، جلب کند.

10.رضایت‌نامه

اعلام رضایت و خشنودی از سوی مشتریان خشنود، به‌عنوان یک تصدیقی بر ارزش کمپانی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. چه شما این رضایت‌نامه را بر روی وب‌سایت خود قرار دهید، چه در شبکه‌های اجتماعی، یا چه به‌صورت مستقیم در سایت‌های نقد و بررسی، به‌هرحال قدرت چنین دیدگاه‌هایی غیرقابل‌انکار است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *