از مزایای بازاریابی محتوا باخبرید؟

بازاریابی محتوا

سرفصل اصلی مقاله مزایای بازاریابی محتوا:

• مقدمه

• مزایای بازاریابی محتوا

مقدمه

امروزه گوگل بیشتر از هر چیزی به تولید محتوای ناب توجه خاصی دارد. کاربران وقتی اسم محصول یا عبارت جدید به گوششان می‌خورد، سریعاً آن را جستجو کرده و سایتی که توانسته باشد محتوای مناسب با عبارت مورد جستجو را منطبق بر اصول سئو تولید کند، در صفحه اول گوگل نشان داده می‌شود. همان‌طور که بیان کردیم، اگر مطلب شما ازنظر کیفیت تولید مناسب باشد، کاربران آن را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارند و این مسئله می‌تواند باعث افزایش رتبه وب‌سایت گردد و به‌طورکلی بهترین و ارزان‌ترین راه برای برندسازی اینترنتی می‌باشد.

با توجه به مواردی که در ذیل به آن اشاره می‌شود، متوجه خواهید شد که به‌کارگیری این استراتژی و توجه به آن در کسب‌وکارتان بسیار کارآمد است و از طریق آن می‌توانید در زمان و با سرمایه حداقل به سود بیشتری دست‌یابید.

مزایای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا
مزایای بازاریابی محتوا

1. بازاریابی محتوا مقرون‌به‌صرفه است

بازاریابی محتوا نسبت به بسیاری از روش‌های سنتی بازاریابی برون‌مرزی مقرون‌به‌صرفه است.. در حقیقت ، طبق تحقیقات موسسه بازاریابی محتوا ، بازاریابی محتوا 62٪ کمتر از بازاریابی خارج از کشور هزینه دارد و به بیش از 3 برابر تولید منجر می‌شود.محتوای مؤثر باعث ایجاد ترافیک بیشتر به سایت شما می‌شود.انتشار پست‌های وبلاگ مداوم که جذاب و مؤثر است می‌تواند به شما کمک کند باگذشت زمان ترافیک بیشتری به سایت خود وارد کنید. در حقیقت ، طبق گفته HubSpot ، شرکت‌هایی که بیش از 16 پست بلاگ در هرماه منتشر می‌کردند ، تقریباً 3.5 برابر بیشتر از شرکت‌هایی که فقط 4 یا کمتر پست منتشر می‌کردند ، بیشتر رفت‌وآمد داشتند. اگر می‌خواهید ترافیک سایت را بهبود بخشید ، محتوای وبلاگ باکیفیت را بیشتر و در یک برنامه زمان‌بند چاپ کنید.

2. بازاریابی محتوا باعث کسب احترام و اعتماد مخاطب می‌شود

به منابع اطلاعاتی که به مشتری می‌دهید دقت کنید، این اطلاعات هستند که مشتری را به شما جذب می‌کند و بازدید از سایت را به خرید یا استفاده از خدمات شما تبدیل می‌کند. اطلاعات معتبرتر مساوی با احتمال بالای خرید است. هم‌چنین همین محتوا، اطلاعات مشتری و کاربر را نسبت به شما افزایش می‌دهد و موجب می‌شود مشتری شما به برند شما علاقه‌مند شود و در بین رقبا شمارا انتخاب کند. با تولید محتوای دقیق و مفید، ،کاربران را قانع می‌کنید که شما منحصربه‌فرد و ارزشمندید. درنتیجه و به‌مرور، کاربر به این برند احترام گذاشته و آن را تحسین خواهد کرد.

3. بازاریابی محتوا آگاهی و شناخت برندتان را افزایش می‌دهد

بازاریابی محتوا
شناخته شدن محصول و برند

کسب‌وکارها برای شناخته شدن، از استراتژی محتوایی در دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنند. مطالب تولیدشده، نشان‌دهنده میزان تخصص شما در حوزه‌ای خاص است و برای این تولید می‌شود که خواننده جذب کند و این کاربران نسبت به آن واکنش نشان دهند. با تولید انواع محتوا می‌توان محصولات و برند خود را مطرح کرد. وقتی مشتری نسبت به حضور شما و خدماتتان آگاه شود، در مورد خدمات و کالای شما با دیگران صحبت خواهد کرد، با ایجاد این ارتباط شما و محصولتان در بین مردم به‌عنوان یک برند شناخته خواهید شد و درنهایت فروش شما افزایش می‌یابد.

در ضمن با نگارش محتوا می‌توانید تمایزها، نقاط قوت و برتری‌های محصول و خدمات خود را نسبت به کسب‌وکارهای مشابه بیان کنید و به‌این‌ترتیب در میان این رقبا به یک برند تبدیل شوید.

4. بازاریابی محتوا ترافیک بیشتری را برای وب‌سایتتان ایجاد می‌کند

برای افزایش ترافیک سایت، باید از محتوای باکیفیت بهره بگیرید. به‌روزرسانی مداوم مطالب سایت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و محتوای آموزنده و مرتبط، از ویژگی‌های محتوای باکیفیت است که موجب می‌شود با توجه به تغییر الگوریتم‌های موتورهای جستجو، رتبه بالاتری داشته باشید. با بهینه‌سازی سایت، مطالبی را تولید می‌کنید که از دید کاربران و موتورهای جستجو ارزشمند است.

5. اعتماد و وفاداری را در مشتریان فعلی و بالقوه ایجاد می‌کند

تولید محتوای باکیفیت و به‌روزرسانی آن در هر هفته موجب می‌شود کاربر دوباره به سایت شما بازگردد تا مطالب جدید شمارا بخواند. این بازگشت به معنای اعتماد کاربر به شما و محتوای تولیدی سایت شماست. ایمیل مارکتینگ در این زمینه به شما بسیار کمک خواهد کرد؛ چون به این شیوه کاربران و مشتریان را بیشتر درگیر موضوع می‌کنید و فرصت‌های فروش محصولات و خدمات شما به‌صورت بالقوه افزایش می‌یابد. با حفظ ارزشمندی محتوای تولیدی خود کاربر و مشتری به شما وفادار خواهد شد.

6. بازاریابی محتوا بازدیدکننده سایت را به خریدار تبدیل می‌کند

بازاریابی محتوا
تبدیل بازدیدکننده سایت به خریدار

با استفاده از مطلبی که در سایت می‌گذارید، می‌توانید در تمام مراحل تبدیل خوانندگان به مشتری، با آن‌ها همراه باشید تا آن‌ها را به مرحله آخر یعنی خرید برسانید. این مراحل شامل مرحله آگاهی، ملاحظات و تصمیم‌گیری است که به قیف فروش معروف است. در مرحله آگاهی کاربر به مشکل و مسئله خود پی می‌برد و با جستجو به دنبال حل آن در موتورهای جستجو است. با خواندن محتوای مرتبط با مشکلش به آن سایت اعتماد می‌کند. کاربر با اطمینان به اینکه مطلب سایت شما حلال مشکلش هست، وارد مرحله ملاحظات می‌شود. و در بخش تصمیم‌گیری کاربر خدمات شمارا انتخاب می‌کند و یا از شما خرید می‌کند. در اینجاست که شما با بازاریابی محتوا موفق به تبدیل بازدیدکننده سایت خود به مشتری شده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *