ارتباط بازاریابی محتوا با سئو

بازاریابی محتوا

سرفصل اصلی مقاله ارتباط بازاریابی محتوا با سئو:

بازاريابی محتوا چیست؟

سئو چیست؟

آیا بازاریابی محتوا با سئو یکی هستند؟

ارتباط بازاریابی محتوا با سئو

بازاريابی محتوا چیست؟

به مفهوم توليد محتوا به صورت متمركز را بازاريابي محتوا مي گويند. يعني محتواي مورد نظر با تمركز درباره محصول، تجارت و يا ماركت كه با هدف واحدي توليد مي شود.

سئو چیست؟

می دانیم سئو (seo) خلاصه‌شده‌ی search engine optimization و یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. بهینه سازی موتور جستجو فرآیندی است که به افزایش کمیت و کیفیت بازدید از سایت شما از طریق نتایج طبیعی موتورهای جستجوی می پردازد.

مارکتینگ
تفاوت بازاریابی محتوا با سئو

آیا بازاریابی محتوا با سئو یکی هستند؟

خیر یکی نیستند اما درهم پیچیده اند همراه تفاوت هایی که در آن ها وجود دارد اما نمی شود مرز دقیقی بین سئو و بازاریابی محتوا قائل شد.

سئو آفریننده تقاضا است و بازاریابی محتوا به تقاضای او جواب می دهد، سئو بدون محتوا بی مفهوم می شود می دانیم که در رتبه بندی گوگل محتوا هر چه جدیدتر و قوی تر باشد سرعت ایندکس شدن آن بالاتر است و رتبه آن بالا می رود.

سئو خوب به معنی تولید محتوای منظم و سازمان یافته است و این نیز یعنی شما در حال بازاریابی محتوا هستید.

با تولید محتوای مفید مخاطبین بیشتری را می توان وارد فضای شبکه اجتماعی خود کرد، برای بهبود سئو هر چه تولید محتوی منظم و یکپارچه تری که بار علمی آن بالا باشد همراه با کلمات کلیدی به جا و مناسب به رتبه بالاتری دست می یابیم و باعث نشر بیشتر از طریق بهینه سازی موتور جستجو می شود.

ارتباط بازاریابی محتوا با سئو

سئو و بازاريابي محتوا با يگديگر تضادي ندارند. در حقيقت در يك مسير حركت مي كنند. شايد بد نباشد كه اين موضوع را بدانيم كه چشم پوشي از بازاريابي محتوا دسترسي به سئو قوي را امكان پذير نخواهد كرد. هنگامي كه براي بازاريابي قوي مطلبي را در وب سايت خود انتشار مي دهيد اگر به سئو آن اهميت ندهيد طبیعتاً هیچ‌گونه موفقيتي را به دست نخواهيد آورد.

درواقع نبايد ارتباط سئو با بازاريابي محتوا را ناديد گرفت. زيرا همانطور كه در بالا اشاره كرديم سئو و بازاريابي محتوا مكمل يكديگر هستند. و براي اينكه در بازاريابي و تجارت اينترنتي خود موفق باشيد مي بايست روي اين دو مفهوم ذكر شده برنامه ريزي دقيق صورت گيرد تا بتوانيد به اهداف مورد نظر خود در كسب و كارتان نزديك تر باشيد.

بازاریابی محتوا
ارتباط بازاریابی محتوا با سئو

 1. سئو و بازاریابی محتوا مکمل یکدیگرند:

رابطه بین سئو و بازاریابی محتوا رو از یک منظر دیگر هم می شود به آن نگاه کرد: سئو تقاضا ایجاد می‌کند و بازاریابی محتوا به این تقاضاها جواب می دهد. خیلی واضح هست که سئو بدون محتوا معنای خاصی ندارد

شما به واژه‌ها، مقالات، کلمات کلیدی، عکس و فیلم و مواردی مانند این نیاز دارید تا بتونید حرفی از سئو برای گفتن داشته باشید. به قول یک کارشناس، سئو یعنی کلمات کلیدی و بازاریابی محتوا یعنی استفاده درست از این کلمات کلیدی

باید بدونید که تحقیق در مورد کلمات کلیدی، بهینه‌سازی آن‌ها و ردگیری این کلمات طلایی، سئو رو تشکیل می دهد. حالا دقیقاً جواب به این سؤال که «چطوری می شود از این کلمات کلیدی استفاده کرد؟» بازاریابی محتوا می شود.

تنها راه برای استفاده از کلمات کلیدی این هست که شما آن‌ها رو به ‌صورت استراتژیک در محتوای خودتان استفاده کنید.

2. سئو و بازاریابی محتوا یکپارچه هستند:

بر خلاف تصور افرادی که فکر می‌کنند سئو و بازاریابی محتوا از هم جدا هستند و کاملاً با هم در تمایز هستند. هم پوشانی سئو و بازاریابی محتوا برای همگان اثبات شده است.

 البته باید بگم که بین سئو و بازاریابی محتوا تفاوت‌هایی هم وجود دارد و به‌عبارت ‌دیگر این دو رو می شود از هم متفاوت دانست و واقعیت هم همین هست. ولی از این سخن نمی شود این‌طور نتیجه گرفت که این دو مورد با هم در تعارض و دشمنی هستند.

در واقع سئو خیلی محدودتر و فنی تر هست ولی بازاریابی محتوا خیلی گسترده تر و جامع تر است.

3. سئو و بازاریابی محتوا به یکدیگر گره خوردند:

اگر دقیق ‌تر نگاه کنیم، متوجه میشیم که سئو چیزی بیش از تولید محتوا، وبلاگ نویسی و کلمات کلیدی هست. سئو یعنی بهینه‌سازی robots.txt، بهینه‌سازی متا داده‌ها، استفاده از تگ‌ های مناسب و یک سری مسائل فنی به این شکل. این بهینه‌سازی‌های فنی کار رو برای بازاریابی محتوا آسان می‌کند.

در واقع این بهبودها در خدمت ترویج مطالب و محتواهای سایت هست و بهبود تجربه کاربر رو به دنبال دارد. به همین دلیل هست که دوباره تأکید می کنم ارتباط بین سئو و بازاریابی محتوا جدانشدنی هست

اصولاً گوگل محتواهای جدید رو دوست دارد، هر شخصی که با سئو سروکار دارد، میداند محتواهای جدید به ‌سرعت ایندکس می شود و در صفحه پاسخ جستجوگران رتبه بالایی نسبت به محتوا های قدیمی و کم ‌ارزش‌تر، پیدا می‌کند

یک سئوی خوب یعنی منتشر کردن منظم و سازمان‌یافته محتوا. انتشار منظم و سازمان‌یافته محتوا هم یعنی اینکه شما در حال بازاریابی محتوا هستید و این کار رو هم به‌خوبی انجام می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *